XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj XXII Niedziela Zwykła. Niedziela miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu. Procesja eucharystyczna wokół kaplicy po Mszy św. o godz. 10.00. W naszych modlitwach pamiętajmy o dostojnym solenizancie biskupie Grzegorzu.
  2. Dziękuję przedstawicielom Parafialnej Rady za obecność na Pielgrzymce w Pratulinie.
  3. Zapraszamy dzieci, rodziców, nauczycieli, wychowawców i katechetów na Mszę św. rozpoczynającą nowy Rok Szkolny w poniedziałek o godz. 8.00. (będzie możliwość spowiedzi).
  4. W poniedziałek po Mszy św. wieczorowej spotkanie organizacyjne przed dożynkami. Zapraszam wszystkie osoby zaangażowane w przygotowanie uroczystości.
  5. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy przed Mszą św. wieczorową.
  6. Zapraszamy do licznego udziału w spotkaniu biblijnym w środę po Mszy św. wieczorowej.
  7. Spotkanie animatorów oazowych w środę o godz. 19.00.
  8. W czwartek zapraszamy do wspólnej modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Z racji I Czwartku Miesiąca modlitwą obejmujemy księży i prosimy Boga o powołanie z naszej wspólnoty. Zapraszamy członków Apostolatu Margaretka do wspólnej modlitwy. Msza św. i Nowenna o godz. 18.00. Zachęcamy do trwania w ciszy przed Najświętszym Sakramentem do godz. 20.
  9. Święto Narodzenia NMP w piątek. Msze św. z poświęceniem ziarna siewnego o godz. 7.00 i 18.00. Zapraszamy czcicieli Matki Bożej oraz parafialnych gospodarzy i pasjonatów ogródków przydomowych.
  10. W sobotę Różaniec w intencji budowy kościoła parafialnego i naszych dobrodziejów po Mszy św. porannej.
  11. Zapraszamy dzieci na powakacyjne spotkanie Parafialnej Scholi Dziecięcej w sobotę o godz. 9.00.
  12. Za tydzień uroczystości dożynkowe w naszej parafii. Zapraszamy wszystkich parafian do modlitwy dziękczynnej za tegoroczne plony. Przybądźmy licznie i całymi rodzinami. Msza św. dożynkowa o godz. 12.00. Prosimy delegacje poszczególnych wiosek o przygotowanie wieńców dożynkowych. Poświęcimy je przed Mszą św. i wprowadzimy w uroczystej procesji do kaplicy.
    Po Mszy św. zapraszamy na wspólne biesiadowanie i degustację przygotowanych potraw. Po przywitaniu gości rozpoczną się występy artystyczne. Jako pierwsza zaprezentuje się nasza parafialna Schola Dziecięca. Następnie występ Chóru z Wilgi. W dalszej kolejności włączymy się w śpiewy pielgrzymkowe, którym przewodniczyć będzie Schola ks. Szajdy. Na zakończenie Klub Seniora z Garwolina „Chwilo trwaj” zaprezentuje repertuar z utworami Agnieszki Osieckiej. Dla dzieci przewidujemy dmuchańce, malowanie twarzy i inne niespodzianki. Parafialna OAZA i Domowy Kościół przygotowują program dla dzieci a Pielgrzymi z Grupy 5 zapraszają na pole namiotowe i przejażdżkę wózkiem pielgrzymkowym. Przez cały czas trwania dożynek będziemy mieli okazję wesprzeć finansowo budowę kościoła parafialnego, która rozpocznie się już we wrześniu.
  13. Kancelaria parafialna czynna jest od wtorku do piątku w godz. 16.30 – 17.30, a w sobotę w godzinach 9.00 – 10.00. Kancelaria znajduje się w budynku plebanii. (budynek piętrowy) – wejście od frontu.
    Intencje mszalne można zamawiać codziennie, za wyjątkiem niedziel i uroczystości, w kaplicy  po Mszy św. (nie ma możliwości zamawiania Mszy św. przez internet). Treść intencji podajemy na co najmniej dwa tygodnie przed wyznaczonym terminem.
  14. Katechezy chrzcielne, obowiązkowe dla rodziców i chrzestnych będą głoszone w ostatnie dwie soboty września i pierwsze dwie soboty października.
  15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  16. Bóg zapłać za wsparcie materialne i duchowe parafii.
  17. Dziękuję P. Zbigniewowi za wykonanie podstawy pod makietę naszego kościoła parafialnego. Bóg zapłać!
  18. Wczoraj odszedł do Pana śp. Władysław Głasek. Msza św. pogrzebowa w poniedziałek o godz. 13.00 w kaplicy na cmentarzu. Rodzinie pogrążonej w żałobie składamy serdeczne wyrazy współczucia i zapewniamy o modlitwie.