XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj XXIII Niedziela Zwykła.
  W Markowej na Podkarpaciu beatyfikacja Rodziny Ulmów. Niech ich przykład wiary i życia rodzinnego przyświeca naszym rodzinom i zapala do coraz gorliwszego realizowania ideału świętości.
  W naszej parafii uroczystości dożynkowe rozpoczną się poświęceniem wieńców dożynkowych i Mszą św. o godz. 12.00. Po Mszy św. zapraszamy na wspólne biesiadowanie i degustację przygotowanych wspaniałych i przepysznych potraw. Po przywitaniu gości rozpoczną się występy artystyczne. Jako pierwsza zaprezentuje się nasza parafialna Schola Dziecięca. Następnie występ Chóru z Wilgi pod kierownictwem P. Kazimierza Bukata. W dalszej kolejności włączymy się w śpiewy pielgrzymkowe, którym przewodniczyć będzie Schola ks. Szajdy. Na zakończenie Klub Seniora z Garwolina „Chwilo trwaj” zaprezentuje repertuar z utworami Agnieszki Osieckiej. Dla dzieci przygotowaliśmy dmuchańce, malowanie twarzy i inne niespodzianki. Parafialna OAZA i Domowy Kościół przygotowują program dla dzieci a Pielgrzymi z Grupy 5 zapraszają na pole namiotowe i przejażdżkę wózkiem pielgrzymkowym. Będzie można też obejrzeć stare motocykle i skorzystać z przejażdżki w koszu motocyklowym. Duszpasterstwo Kobiet Umiłowana będzie rozprowadzać ciekawą pozycję książkową dla kobiet. Przez cały czas trwania dożynek będziemy mieli okazję wesprzeć finansowo budowę kościoła parafialnego, która rozpocznie się już niebawem.
 2. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy przed Mszą św. wieczorową.
 3. Zapraszamy do udziału w spotkaniu biblijnym w środę po Mszy św. wieczorowej.
 4. W czwartek zapraszamy do wspólnej modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Zwyczajem lat poprzednich w II Czwartek Miesiąca modlitwą obejmujemy kobiety z Duszpasterstwa „Umiłowana”. Rozpoczęcie roku formacyjnego zainicjuje prelekcja pt. „Boska Ja – Moja droga ku sobie i ku Bogu”. Msza św. i Nowenna o godz. 18.00. Zachęcamy do trwania w ciszy przed Najświętszym Sakramentem do godz. 20.
  Dodatkowo informujemy o organizowanym dniu skupienia dla kobiet 23 września br. pt. „Cud kobiecości”, który poprowadzi Marta Mendrek z Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji. Szczegóły na FB.
 5. W sobotę bardzo serdecznie zapraszam wszystkich parafian na Mszę św. z okazji rozpoczęcia prac budowlanych. Mszy św. będzie przewodniczył Biskup Kazimierz. Różaniec w intencji budowy kościoła parafialnego i naszych dobrodziejów o godz. 17.15.
 6. Zapraszamy dzieci na spotkanie Parafialnej Scholi Dziecięcej w sobotę o godz. 9.00 w budynku duszpasterskim. Zapraszamy nowych kandydatów do scholii.
 7. Za tydzień III niedziela miesiąca. Taca na budowę kościoła parafialnego.
  Spotkanie dzieci klas III i rodziców przed I Komunią św. po Mszy św. o godz. 12.00.
 8. Kancelaria parafialna czynna jest od wtorku do piątku w godz. 16.30 – 17.30, a w sobotę po Mszy św. porannej. Kancelaria znajduje się w budynku plebanii. (budynek piętrowy) – wejście od frontu.
  Intencje mszalne można zamawiać codziennie, za wyjątkiem niedziel i uroczystości, w kaplicy  po Mszy św. (nie ma możliwości zamawiania Mszy św. przez internet). Treść intencji podajemy na co najmniej dwa tygodnie przed wyznaczonym terminem.
 9. Katechezy chrzcielne, obowiązkowe dla rodziców i chrzestnych będą głoszone w ostatnie dwie soboty września i pierwsze dwie soboty października.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 11. Bóg zapłać za wsparcie materialne i duchowe parafii.
 12. Od dziś, przez dwa tygodnie można zgłaszać w kancelarii parafialnej kandydatów do: Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Parafialnej Rady Ekonomicznej. Powinny to być osoby znane we wspólnocie parafialnej, cieszące się zaufaniem społecznym, gotowe zaangażować się w życie parafii, mające dobrą opinię moralną wśród wiernych.
 13. Dziś Chrzest św. przyjmują: Inka i Emilia Elżbieta. Gratulujemy szczęśliwym rodzicom.
 14. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Władysława Głaska. Rodzinie pogrążonej w żałobie składamy serdeczne wyrazy współczucia i zapewniamy o modlitwie.
 15. Starosta Powiatu Garwolińskiego zaprasza na Ogólnopolskie Święto Wdzięczności Polskiej Wsi z Udziałem Premiera Mateusza Morawieckiego. Uroczystości odbędą się w przyszłą sobotę w  Miętnem. Msza św. o godz. 12.00. Następnie występy artystyczne i różne atrakcje dla dzieci i dorosłych.

 

Powrót do archiwum ogłoszeń

Parafia Rzymskokatolicka

pw. Świętego Jana Pawła II w Sulbinach

Sulbiny, ul. Górna 7, 08-400 Garwolin
NIP 8262181886, REGON 143001595

Numer rachunku bankowego Parafii:
Bank Spółdzielczy w Garwolinie:
33 9210 0008 0002 9157 2000 0010

e-mail: kancelaria@parafia-sulbiny.pl
Telefon: +48 724 814 151

Kancelaria parafialna czynna:

Wtorek – Piątek
– w godzinach od 16:30 do 17:30

Sobota
– po Mszy św. o godzinie 7:00

Proboszcz:
ks. mgr lic. Leszek Dąbrowski
ksleszek@parafia-sulbiny.pl

Nabożeństwa

Porządek Mszy Świętych

Dni powszednie:
– godzina 7:00
– godzina 18:00

Środa
– godzina 18:00
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Czwartek
– godzina 18:00
Msza Św. i Nowenna do Świętego Jana Pawła II
indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu
(możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty)

– godzina 20:30
Różaniec i Apel Jasnogórski

I piątek miesiąca:
– godzina 7:00
– godzina 18:00

I sobota miesiąca:
– godzina 7:00
– godzina 18:00

I niedziela miesiąca:
– godzina 10:00
Msza Św. w intencji Parafian,
adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja

II, III i IV niedziela miesiąca:
– godzina 8:00
– godzina 10:00
– godzina 12:00
– godzina 18:00