XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj XXIII Niedziela Zwykła.
    W Markowej na Podkarpaciu beatyfikacja Rodziny Ulmów. Niech ich przykład wiary i życia rodzinnego przyświeca naszym rodzinom i zapala do coraz gorliwszego realizowania ideału świętości.
    W naszej parafii uroczystości dożynkowe rozpoczną się poświęceniem wieńców dożynkowych i Mszą św. o godz. 12.00. Po Mszy św. zapraszamy na wspólne biesiadowanie i degustację przygotowanych wspaniałych i przepysznych potraw. Po przywitaniu gości rozpoczną się występy artystyczne. Jako pierwsza zaprezentuje się nasza parafialna Schola Dziecięca. Następnie występ Chóru z Wilgi pod kierownictwem P. Kazimierza Bukata. W dalszej kolejności włączymy się w śpiewy pielgrzymkowe, którym przewodniczyć będzie Schola ks. Szajdy. Na zakończenie Klub Seniora z Garwolina „Chwilo trwaj” zaprezentuje repertuar z utworami Agnieszki Osieckiej. Dla dzieci przygotowaliśmy dmuchańce, malowanie twarzy i inne niespodzianki. Parafialna OAZA i Domowy Kościół przygotowują program dla dzieci a Pielgrzymi z Grupy 5 zapraszają na pole namiotowe i przejażdżkę wózkiem pielgrzymkowym. Będzie można też obejrzeć stare motocykle i skorzystać z przejażdżki w koszu motocyklowym. Duszpasterstwo Kobiet Umiłowana będzie rozprowadzać ciekawą pozycję książkową dla kobiet. Przez cały czas trwania dożynek będziemy mieli okazję wesprzeć finansowo budowę kościoła parafialnego, która rozpocznie się już niebawem.
  2. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy przed Mszą św. wieczorową.
  3. Zapraszamy do udziału w spotkaniu biblijnym w środę po Mszy św. wieczorowej.
  4. W czwartek zapraszamy do wspólnej modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Zwyczajem lat poprzednich w II Czwartek Miesiąca modlitwą obejmujemy kobiety z Duszpasterstwa „Umiłowana”. Rozpoczęcie roku formacyjnego zainicjuje prelekcja pt. „Boska Ja – Moja droga ku sobie i ku Bogu”. Msza św. i Nowenna o godz. 18.00. Zachęcamy do trwania w ciszy przed Najświętszym Sakramentem do godz. 20.
    Dodatkowo informujemy o organizowanym dniu skupienia dla kobiet 23 września br. pt. „Cud kobiecości”, który poprowadzi Marta Mendrek z Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji. Szczegóły na FB.
  5. W sobotę bardzo serdecznie zapraszam wszystkich parafian na Mszę św. z okazji rozpoczęcia prac budowlanych. Mszy św. będzie przewodniczył Biskup Kazimierz. Różaniec w intencji budowy kościoła parafialnego i naszych dobrodziejów o godz. 17.15.
  6. Zapraszamy dzieci na spotkanie Parafialnej Scholi Dziecięcej w sobotę o godz. 9.00 w budynku duszpasterskim. Zapraszamy nowych kandydatów do scholii.
  7. Za tydzień III niedziela miesiąca. Taca na budowę kościoła parafialnego.
    Spotkanie dzieci klas III i rodziców przed I Komunią św. po Mszy św. o godz. 12.00.
  8. Kancelaria parafialna czynna jest od wtorku do piątku w godz. 16.30 – 17.30, a w sobotę po Mszy św. porannej. Kancelaria znajduje się w budynku plebanii. (budynek piętrowy) – wejście od frontu.
    Intencje mszalne można zamawiać codziennie, za wyjątkiem niedziel i uroczystości, w kaplicy  po Mszy św. (nie ma możliwości zamawiania Mszy św. przez internet). Treść intencji podajemy na co najmniej dwa tygodnie przed wyznaczonym terminem.
  9. Katechezy chrzcielne, obowiązkowe dla rodziców i chrzestnych będą głoszone w ostatnie dwie soboty września i pierwsze dwie soboty października.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  11. Bóg zapłać za wsparcie materialne i duchowe parafii.
  12. Od dziś, przez dwa tygodnie można zgłaszać w kancelarii parafialnej kandydatów do: Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Parafialnej Rady Ekonomicznej. Powinny to być osoby znane we wspólnocie parafialnej, cieszące się zaufaniem społecznym, gotowe zaangażować się w życie parafii, mające dobrą opinię moralną wśród wiernych.
  13. Dziś Chrzest św. przyjmują: Inka i Emilia Elżbieta. Gratulujemy szczęśliwym rodzicom.
  14. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Władysława Głaska. Rodzinie pogrążonej w żałobie składamy serdeczne wyrazy współczucia i zapewniamy o modlitwie.
  15. Starosta Powiatu Garwolińskiego zaprasza na Ogólnopolskie Święto Wdzięczności Polskiej Wsi z Udziałem Premiera Mateusza Morawieckiego. Uroczystości odbędą się w przyszłą sobotę w  Miętnem. Msza św. o godz. 12.00. Następnie występy artystyczne i różne atrakcje dla dzieci i dorosłych.