XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj XXVII Niedziela Zwykła. Różaniec w październiku: w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 a w zwykłe dni o godz. 17.15.
    Dyżur różańcowy na bieżący tydzień:
    – Niedziela – Wspólnota św. Jana Pawła II
    – Poniedziałek- KŻR św. Rity
    – Wtorek – Dzieci przygotowujące się do I Komunii św.
    – Środa – KŻR św. Franciszka
    – Czwartek – Oaza
    – Piątek – Młodzież przygotowującą się do bierzmowania (przynosimy lampiony)
    – Sobota – KŻR św. Teresy
    – Niedziela – Ministranci
  2. W środę po Mszy św. wieczorowej katecheza liturgiczna i ćwiczenia dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. z klasy III B.
  3. W II czwartek miesiąca zapraszamy kobiety z Duszpasterstwa „Umiłowana”. Po Mszy św. wieczorowej Nowenna do św. Jana Pawła II i adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 20.00.
  4. Spotkanie Lektorów w piątek po Mszy św. wieczorowej.
  5. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl. I szkoły średniej w sobotę o godz. 9.00.
  6. W sobotę Dzień Edukacji Narodowej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za nauczycieli i wychowawców.
  7. Różaniec w intencji budowy kościoła parafialnego i naszych dobrodziejów w sobotę przed Mszą św. wieczorową
  8. Za tydzień Dzień Papieski (w ramach obchodów 45 rocznicy wyboru Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II na Papieża). W naszej Parafii tradycyjnie Wspólnota św. Jana Pawła II będzie rozprowadzała „Papieskie Kremówki” (za jedyne 6 zł). Cały dochód przeznaczony jest na budowę kościoła.
    Podczas uroczystej Mszy św. o godz. 10.00 zakończymy kadencję dotychczasowej Rady Parafialnej i ogłosimy skład nowej.
    III niedziela miesiąca – taca na budowę kościoła.
    W całej Polsce zbieramy do puszek ofiary na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
    Po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dzieci I Komunijnych i rodziców.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia w zakrystii: Kalendarz rolników (35zł) i kalendarz misyjny (10zł).
  10. Bóg zapłać za wsparcie materialne i duchowe parafii.
  11. Dziękuję P. Dariuszowi i Paniom z naszej parafii za systematyczne, cotygodniowe sprzątanie naszej kaplicy. P. Kindze dziękuję za dekoracje kwiatowe. Bóg zapłać!
  12. Dziękuje Państwu Janowi i Joannie za ufundowanie dla parafii dwóch profesjonalnych przedłużaczy elektrycznych. Bóg Zapłać!
  13. W związku z budową kościoła parafialnego w tygodniu: wylano ławy fundamentowe i rozpoczęto prace związane ze zbrojeniem i szalowaniem ścian fundamentowych.
  14. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Helenę Kalata. Rodzinie pogrążonej w żałobie wyrażamy serdeczne współczucie i zapewniamy o modlitwie.
  15. Rodzice, którzy doświadczyli poronienia czy martwego urodzenia dziecka do końca życia muszą zmagać się z ogromnym bólem. 15 października obchodzony jest Dzień Dziecka Utraconego. To czas refleksji i pamięci o najmłodszych zmarłych. To także okazja do zwrócenia uwagi na problemy, z jakimi borykają się rodzice przedwcześnie zmarłych dzieci. Zapraszamy wszystkich na Mszę św. w sobotę 14 października o 10.00 do kolegiaty garwolińskiej. Pomóżmy, poprzez wspólną troskę i modlitwę, przeżyć dramat utraty i czas żałoby. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tegorocznych obchodach Dnia Dziecka Utraconego.