XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj XXVIII Niedziela Zwykła. Dzień Papieski (w ramach obchodów 45 rocznicy wyboru Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II na Papieża).
    Składamy serdeczne podziękowanie dotychczasowej Radzie Parafialnej za ofiarną służbę na rzecz parafii. Bóg zapłać za wspieranie proboszczów i aktywne reprezentowanie wspólnoty oraz wzięcie odpowiedzialności za kluczowe decyzje związane z życiem i funkcjonowaniem parafii.W związku z wyborami przeprowadzonymi 1 października br. podajemy wyniki: (wg Protokołu wyborów):Członkami Parafialnej Rady Duszpasterskiej z wyboru zostali:
    1. Urszula Maligłówka
    2. Piotr Belka
    3. Agnieszka Mazek
    4. Zofia Smolewska
    Z nominacji:
    5. Edyta Wąż
    6. Anna Gendek
    7. Barbara Lis
    8. Dominik Sabat
    Z urzędu:
    9. ks. Krzysztof Węgrzynek
    10. Wojciech Ruszkiewicz
    11. Dariusz Łukasik

Członkami Parafialnej Rady Ekonomicznej z wyboru zostają:
1. Agnieszka Koronka
2. Mariusz Krawczyk
3. Krzysztof Zając
Z nominacji:
5. Leszek Frąckiewicz
6. Zbigniew Sobiech
7. Zbigniew Jesień.

Gratulujemy nowym członkom rad parafialnych. Polecamy Was wstawiennictwu św. Jana Pawła II i życzymy dużo sił i mądrości w gorliwym wypełnianiu powierzonych obowiązków.
Wszystkim, którzy wzięli udział w wyborach serdecznie dziękujemy za oddanie głosu na kandydatów. Paniom Jadwidze i Annie dziękuję za zliczenie głosów.
W naszej Parafii tradycyjnie Wspólnota św. Jana Pawła II rozprowadza dziś „Papieskie Kremówki” (za jedyne 6 zł). Kobiety z Duszpasterstwa „Umiłowana” rozprowadzają ciekawe książki dla kobiet. Cały dochód przeznaczony jest na budowę kościoła.
III niedziela miesiąca – taca na budowę kościoła.
W całej Polsce zbieramy do puszek ofiary na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
Po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dzieci I Komunijnych i rodziców.
Dyżur różańcowy na bieżący tydzień:
– Niedziela – Ministranci
– Poniedziałek- Lektorzy
– Wtorek – Oaza
– Środa – KŻR św. Bernadety
– Czwartek – Matki dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
– Piątek – Młodzież
– Sobota – KŻR św. Anny
– Niedziela – Pielgrzymi

1. W środę modlitwą obejmiemy wszystkich pracowników opieki medycznej. Zapraszamy lekarzy, pielęgniarki i cały personel medyczny do wspólnej modlitwy za wstawiennictwem św. Łukasza – patrona. Modlitwie będzie przewodniczył ks. Norbert – Kapelan Szpitala Powiatowego w Garwolinie.
  2. W czwartek zapraszamy przedsiębiorców i osoby aktywne zawodowo na Mszę św. i Nowennę do św. Jana Pawła II. Spotkanie przedsiębiorców po Mszy św. w budynku duszpasterskim. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy do godz. 20.00.
  3. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl. I szkoły średniej w sobotę o godz. 9.00 w kaplicy.
  4. Różaniec w intencji budowy kościoła parafialnego i naszych dobrodziejów w sobotę przed Mszą św. wieczorową
  5. Za tydzień odpust parafialny ku czci św. Jana Pawła II. Uroczystą Mszę św. odprawi i homilię wygłosi ks. Prałat Mieczysław Głowacki. Po Mszy św. Litania do św. Jana Pawła II i procesja wokół kaplicy(jeśli pogoda pozwoli).
  6. Również w przyszłą niedzielę odbędzie się liczenie wiernych obecnych na Mszy św. i przyjmujących Komunię św.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  8. Bóg zapłać za wsparcie materialne i duchowe parafii.
  9. Mieszkańcy ulic: Wspólnej, Ogrodowej i Osiedlowej w Sulbinach przekazali ofiarę na bud. kościoła w związku z peregrynacją relikwii św. Jana Pawła II. Bóg zapłać! Msza św. w intencji mieszkańców będzie odprawiona 3 grudnia o godz. 12.00. Przez tydzień relikwie pozostaną w kaplicy a po odpuście powędrują do mieszkańców ulic: Warszawskiej od ronda, Lipowej, Jasnej. Nadwodnej, Starowiejskiej i Parkowej.
  10. W związku z budową kościoła parafialnego w tygodniu: wykonano część ścian fundamentowych.
  11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Genowefę Krystynę Ornat. Rodzinie pogrążonej w żałobie wyrażamy serdeczne współczucie i zapewniamy o modlitwie.